Medinės, keramikinės, metalinės, akmeninės, stiklinės urnos – kokią rinktis?

Medinės, keramikinės, metalinės, akmeninės urnos - kokią rinktis
Urnos medinės, keramikinės, metalinės, akmeninės, stiklinės, ekologiškos…  Kai ateina laikas rinktis urną, priimant sprendimą svarbų vaidmenį atlieka medžiaga, iš kurios urna yra pagaminta. Lietuvoje ir pasaulyje populiariausi yra du pasirinkimai – medinės arba metalinės urnos. Be šių rūšių parduotuvių lentynose galite sutikti ir urnas, pagamintas iš keramikos, kompozito, akmens ar stiklo. Taip pat gaminamos urnos, kurių paskirtis yra saugoti ne tik kremuotus pelenus, bet ir gamtą – tokios ekologiškos urnos, veikiamos aplinkos, suyra savaime.
Medinės urnos

medine urnaŠių kremavimo urnų pasirinkimas yra pats didžiausias, todėl tikrai galite rinktis iš įvairių formų, dydžių ir modelių. Medinių urnų gamybai dažniausiai naudojama ąžuolo, riešuto, klevo, vyšnios ar raudonmedžio mediena, taip pat spygliuočiai – pušis, tuopa. Kuo urnos mediena būna mažiau apdirbta, tuo ji unikalesnė savo medžio raštu ir taip yra savaime išskirtinė, galima sakyti – vienetinė. Urnos, pagamintos iš medžio, būna puoštos geometriniais raštais ar motyvais, inkrustuotos raižiniais ar kitais papuošimais. Medinės urnos ypač tinka laidojimui žemėje. Urnos, pagamintos iš medžio, yra arčiausiai draugiškumo aplinkai idėjos.

Medžio idėja mums dažnai yra artima savo lietuviškumu, skleidžiama šiluma, komfortu, vidine stiprybe. Medinės urnos yra jaukios ir dažnai ne itin sudėtingo dizaino – todėl tai bus saugus pasirinkimas, tinkantis beveik visiems. Taip pat dažnai medinės urnos pasirinkimą lemia pereinamasis laikotarpis žmonių sąmonėje nuo tradicinio laidojimo mediniuose karstuose prie laidojimo urnoje.

Metalinės urnos

metaline urnaUrnos, pagamintos iš įvairių rūšių metalo, yra ilgaamžiškos ir tvirtos. Jos ilgai išlieka nepakitusios išvaizdos, nes gali atlaikyti įvairias klimato sąlygas – šaltį, karštį, drėgmę. Tai ypač aktualu laidojant urną kolumbariumo kriptoje. Metalinių urnų dizainas ir stiliai yra patys įvairiausi – nuo klasikinių iki itin modernių. Jeigu ieškote nebrangios kremavimo urnos, paprasto metalo (pvz. aliuminio) urną galite įsigyti už itin nedidelę kainą – ji bus nesunki, su subtilia apdaila. Galint sau leisti daugiau, rinktis galima brangesnių metalų urną – alavo, plieno, nerūdijančio plieno, žalvario, vario. Išskirtinės arba individualiu užsakymu gamintos urnos būna sidabruotos, auksuotos.

Akmeninės urnos

akmenine urnaNieko nėra amžiniau už natūralų akmenį. Niekur nesutiksite dviejų vienodų akmeninių kremavimo urnų – visa tai akmens savybių dėka. Akmeninė urna išlieka nepakitusios išvaizdos ypatingai ilgą laiką, ir dėl to yra ypač tinkama laidojimui kolumbariume. Akmeninės urnos gaminamos iš gamtos arba žmogaus sukurto akmens, jos yra sunkios, jas dažniausiai renkasi norintys suderinti ilgaamžiškumą ir natūralumą. Medžiagos, naudojamos akmeninių urnų gamyboje – akmens plokštė, granitas, alebastras, oniksas, marmuras.

Keramikinės urnos

keramikine urnaJeigu ieškote gražios ar net puošnios urnos, keramikos gaminiai bus puikus pasirinkimas. Šios rūšies urnos yra spalvingos, įvairių formų ir dydžių. Keramikinės urnos dažniausiai būna rankų darbo, jas kuria menininkai, kurių rankose molis virsta dekoratyviniais dirbiniais – vazomis, puodynėmis, urnomis. Keramikinėse urnose dažnai sutiksite daug įvairių ornamentų ir simbolikos – gėlių, paukščių, drugelių, religinių vaizdų. Naudojant urną, pagamintą iš molio, reikia būti atsargiems dėl šios medžiagos trapumo – nešti ją ramiai, apsaugoti nuo smūgių.

Stiklinės urnos
stikline urnaŽmonės, įsigiję stiklo ar krištolo urną, sako, kad jos yra itin arti tobulybės. Stiklinės urnos dažnai yra aukštos kokybės rankų darbo menininkų kūriniai. Jų gamyboje dėl tvirtumo derinamos ir metalinės detalės (pagrindui, uždarymui). Jeigu urna pagaminta iš skaidraus stiklo, lengvai persimato urnos viduje esantis turinys. Todėl patariama urnos viduje talpinamą kapsulę arba pelenus papildomai įdėti į medžiaginį maišelį, kad nebūtų sugadintas stiklinės urnos estetinis vaizdas. Šiandien dauguma iš stiklo gaminamų urnų yra nedūžtančios, todėl tiek dėl savo išskirtinumo, tiek dėl savybių, yra brangesnės už kitų rūšių urnas.
Urnų pasirinkimas ne visur bus platus. Visapusiško asortimento nerasite mažo miestelio parduotuvėje arba ritualinių prekių parduotuvėje, kuri orientuojasi į laidojimą karstuose, o ne urnose.  Tokiu atveju rizikuojate rinktis iš kelių pavyzdžių ir įsigyti urną, kuri labiausiai patinka pardavėjui, o ne jums. Visų rūšių urnas pamatyti ir su įvairiausiais jų modeliais iš arčiau susipažinti galite tik specializuotoje urnų parduotuvėje arba internete. 

 

ŠIS MANOURNA.LT SKELBIAMAS TURINYS YRA MANOURNA.LT NUOSAVYBĖ, JEIGU NĖRA NURODYTA KITAIP. VIEŠAI SKELBTI ŠĮ TURINĮ BE MANOURNA.LT RAŠTIŠKO SUTIKIMO DRAUDŽIAMA. DĖL VIEŠO TEKSTO NAUDOJIMO SUSISIEKITE MANOURNA.LT PUSLAPYJE NURODYTAIS KONTAKTAIS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *