Praktiški patarimai, kaip išsirinkti urną

Praktiški patarimai, kaip išsirinkti urną
Kremavimo urną tenka įsigyti ne kasdien, todėl natūralu, kad atsiradus poreikiui, iškyla daugybė klausimų apie tai, kaip teisingai ją pasirinkti. Urna – svarbus sprendimas velionio artimiesiems, nes šis aksesuaras ne tik tarnauja praktiškai, bet yra ir ilgai atmintyje išliekantis prisiminimas iš atsisveikinimo su artimuoju. Esant dideliam formų ir spalvų pasirinkimui tikrai lengva pasiklysti pasiūlymų gausoje. URNOS.LT paruošė Jums bendro pobūdžio patarimus, leisiančius lengviau priimti sprendimą, kuri kremavimo urna labiausiai tinka Jūsų situacijai ir poreikiams.
Dydis

Jeigu nusprendėte urną laidoti į žemę, urnos dydžiui apribojimų nėra – tai yra laisvas Jūsų pasirinkimas. Tačiau jeigu planuojate urną laikyti kolumbariume, gaukite daugiau infomacijos, kokio dydžio urna tinka Jūsų pasirinkto kolumbariumo nišai. Įvertinkite ir tai, ar šioje nišoje ateityje bus kitų urnų, t.y. ar urna turi būti kompaktiška. Parduotuvėje URNOS.LT prie kiekvienos prekės yra nurodyti urnos matmenys, todėl atkreipę į juos dėmesį tikrai nesuklysite.

Medžiaga

Urnoms gaminti naudojamos įvairios medžiagos – akmuo, medis, stiklas, metalas, plastikas, molis ir pan. Taip pat galima įsigyti urną, pagamintą iš ekologiškų medžiagų – tokios urnos palaidojus suyra per trumpą laiką. Nuo medžiagos priklauso urnos svoris, kaina, išskirtinumas. Jeigu laidojimo apeigos planuojamos lauke, įvertinkite metų laiką ir oro sąlygas. Jeigu urna bus laikoma kolumbariume, įvertinkite jos ilgaamžiškumą.

Biudžetas

Kremavimo urnų yra visokių – nuo labai paprastų pigių iki rankų darbo ir išskirtinio dizaino brangių. Sunkiu Jums laikotarpiu, kuomet patyrėte netektį, kaina gali atrodyti neesminis dalykas, tačiau išlikite kritiški ir mokėkite už urną tiek, kiek galite sau leisti arba ribose to, ką buvote numatę. Nesąžiningi laidotuvių organizatoriai kartais paslepia neadekvačią urnos kainą bendroje sąskaitoje už paslaugas – nebūkite tokios apgaulės auka ir žinokite, kiek kainuoja Jūsų perkama urna. Taip nepermokėsite ir pilietiškai prisidėsite prie šio verslo skaidrumo.

Derinimas

Vieta, gėlės, muzika, spalvos – gražu, kai viskas tarpusavyje dera. Organizuojant laidotuves visada atsižvelgiama ir į metų laiką, velionio amžių, religinius ypatumus. Natūralu, kad urna dažniausiai yra laidotuvių centre, todėl rinkdamiesi ją būtinai įvertinkite kitus laidotuvių atributus – taip urna neiškris iš konteksto ir sujungs visas svarbias detales į bendrą visumą.

Kokybė

Būkite atidūs rinkdamiesi urnos pardavėją, nes, kaip ir visose srityse, čia taip pat pasitaiko nekokybiškų gaminių. Mažiau rizikuosite, jeigu nesirinksite pigiausios urnos, bet nebūtinai pasiteisins ir brangiausios urnos pasirinkimas. Kalbėkite apie tai su pardavėju, pasidomėkite gamintoju.

Kapsulė

Urnos yra dvejopos – kapsulei pritaikytos ir nepritaikytos. Renkantis urną būtinai žinokite, kur bus dedami velionio pelenai. Yra du būdai: pirmu atveju pelenai supilami į specialią kapsulę, o kapsulė dedama į urną, antru – pelenai gali būti pilami tiesiai į urną ją sandariai uždarant. Esminio skirtumo čia nėra – abiem atvejais pelenai yra saugūs ir tinkamai sutvarkyti.

Komunikavimas

Tarkitės su Jums svarbiais žmonėmis šioje situacijoje – urnos pardavėjas, laidotuvių organizatoriai, krematoriumo darbuotojai arba Jūsų artimieji tikrai gali pasidalinti savo patirtimi ir nuomone. Nebijokite klausti ir domėkitės tuo, kas Jums yra svarbu – taip išsirinksite daug lengviau.

Artimojo valia

Tai svarbiausias patarimas iš visų – urna turi pritikti ir patikti pirmiausia ne Jums, o tam, kieno pelenai joje bus. Jeigu šiandien to nežinote ir jau negalite sužinoti, pabandykite mintyse paklausti, kaip palaidotas Jūsų artimasis norėtų būti. Gal prisiminsite kokio pokalbio detales arba atrasite atsakymus įvertinę velionio aplinką, asmeninius jo daiktus ir gyvenimo stilių. Dažniausiai gerai pažįstantiems ir jaučiantiems savo artimąjį tai yra tiesiausias kelias priimant teisingą sprendimą renkantis kremavimo urną.

Šaltinis: URNOS.LT

2 Komentarai

  1. Algis Atsakyti

    Geriausiai buna kai nueini i laidojimo namus ir nori issirinkti urna. Tai jie tau siulo 2 medines vienodas skirtingu spalvu ir viena kokia metaline. sako cia populiariausios. tai sitas straipsnis visai netinka mums lietuviams, nes nera ka rinktis sitoj posovietinej lietuvoj as jums pasakysiu

  2. Joana Atsakyti

    yra jau ka rinktis………….kai mums reikejo, labai daug nesvarsteme, ememe varine, bet vistiek pasirinkimas jau palyginus yra nemazas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *