Prasmingos sparnuotos kremavimo urnos: drugelio simbolika urnų dizaine

sparnuotos kremavimo urnos
Prasmingos sparnuotos kremavimo urnos – susipažinkite su jomis.

Šiandien Lietuvoje artimųjų laidotuvėmis besirūpinantys žmonės dažniausiai renkasi kuo paprastesnio dizaino kremavimo urnas, puoštas subtiliomis gėlėmis, kryželiais ar kitais religiniais motyvais. Tokia tendencija gali būti paaiškinama laikotarpiu pereinant nuo įprastų tradicijų laidoti karstą prie tradicijos kremuotus palaikus laidoti urnoje. Šiandien urnos Lietuvoje savo forma ir spalvomis dažnai dar primena tradicinius karstus ir retai yra spalvingas atsisveikinimo su artimuoju akcentas. Tačiau pasaulio patirtis ir kremavimo urnų kūrėjų darbų pavyzdžiai po truputį įkvepia laidoti kitaip – rinktis elegantiškas, šviesas, spalvotas urnas.

Vienas iš dažniausiai sutinkamų simbolių kremavimo urnų pasiūloje – drugelis.
Įvairiose pasaulio šalyse ir kultūrose drugelis įsivaizduojamas kaip siela, paliekanti kūną mirties akimirką. Japonai turi prietarą, kad spalvingo drugelio pasirodymas perspėja apie mirtį giminėje, o balti drugeliai yra mirusiųjų sielos.  Slavai atidarydavo duris arba langą, kad mirusiojo  siela, dažnai įsivaizduojama kaip drugelis, galėtų palikti kūną. Daugelyje šalių drugeliai vaizduojami ir antkapiuose. Senajame airių tikėjime drugeliai reiškė mirusiųjų sielas, paliekančias miegantį žmogų. Naujosios Zelandijos maoriai tiki, kad žmonių sielos po mirties grįžta į žemę kaip drugeliai. Senovės Italijoje mirusiųjų sielos irgi sietos su drugeliais. Saliamono salose mirštantysis dažnai pasirenka, kad po mirties nori atgimti drugeliu.  Drugys yra pasikeitimo simbolis. Įvairiose vienuolių tradicijose jo lėliukė simbolizavo ne kapą, o žmogų, kuris atsiriboja nuo kasdienybės bruzdesio ir trukdymų tam, kad pakeistų savo sielą.

Pateikiame keletą kremavimo urnų, puoštų drugeliais, pavyzdžių. Jeigu Jums artima ši simbolika, ieškokite tokios sparnuotos urnos ir suteikite atsisveikinimui su artimuoju ypatingai prasmingo jaukumo.

MANOURNA.LT SKELBIAMAS TURINYS YRA MANOURNA.LT NUOSAVYBĖ, JEIGU NĖRA NURODYTA KITAIP.  VIEŠAI SKELBTI ŠĮ TURINĮ BE MANOURNA.LT RAŠTIŠKO SUTIKIMO DRAUDŽIAMA. DĖL VIEŠO TEKSTO NAUDOJIMO SUSISIEKITE MANOURNA.LT PUSLAPYJE NURODYTAIS KONTAKTAIS.

2 Komentarai

  1. Vita Atsakyti

    Kasdien naudojam drugelius rubuose ir interjere, o cia taip netiketa ir tikrai labai grazu, jei turi noro prasmingai iseiti, drugeliai labai tinka. Tik ar cia nera importiniai pavyzdziai, kuriu nera pas mus dar, negi galima apie tai pasvajoti…….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *